Soustředění ve Velkých Karlovicích

18.04.2016 12:17

Soustředění v Karlovicích na turistické ubytovně Chata Kyčerka.

Proběhlo líp než jsme sami očekávali, příjezd na chatu byl okolo 14hodiny a po vybalení věcí jsme započali naše turistické soustředění výšlapem na náš první cíl, rozcestí Javorníček. Mrholení na vrcholku Javorníčku nás donutilo zkrátit cestu ale na první den po práci, škole atd. to bylo nakonec dostačující.

Druhý den jsme měli naplánováno zdolat rozhlednu Miloňov, vyrazili jsme po vydatné snídani v devět hodin ráno,  spěvem a soutěžemi jsme si zpříjemňovali cestu a po dvanácté hodině jsme byli na rozhledně. Společně jsme snědli řízky sladkosti a ovoce které nám nachystaly výborné kuchařky z chaty. Cestu zpátky jsme vzali kolem hotelu Galík na Razulskou sjezdovku, kde byly ještě zbytky sněhu tak jsme zahájili bitvu v koulovačce. Cesta zpátky kolem cesty (Karlovice jsou nejdelší vesnice v ČR) byla zdlouhavá a po náročné tůře i únavná ale naši borci to zvládli na výbornou. Na závěr dne jsme dorazili v Karlovicích na fotbalové hřiště, kde hráli muži fotbal  a naši malí borci šli na umělku hrát proti místním. (obdivuhodný výkon po takové tůře)

Třetí den ráno po snídani jsme měli plánovaný fotbálek na místním hřišti a odjezd domů, ale vzhledem k příznivému počasí a nadšení kluků jsme si přikoupili oběd a po fotbale a obědě vyrazili na další výšlap najít rozhlednu Ztracenec. Vystoupali jsme sjezdovku na kyčerce a vydali se směr kaplička, javorníček, a dál na Ztracenec. Boj s časem nakonec vyhrál nad námi a Ztracenec nebyl pokořen a proto jsme se domluvili že se zde zase vrátíme a tentokrát už nám Ztracenec neunikne.